Hakkımızda

Özülkü Ortak Avukatlık Bürosu

Büromuz 1989 yılında Poroy & Özülkü Ortak Avukatlık Bürosu adı altında Türkiye’nin ve Türk Ticaret Hukukunun önde gelen profesörlerinden Prof. Dr. Reha Poroy, Av. Sadiye Özülkü ve Av. Ümit Özülkü tarafından kurulmuştur.

Büromuz, deneyimli avukatlarıyla, İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerinde yerli ve yabancı gerçek kişilere ve şirketlere başlıca Ticaret Hukuku olmak üzere hukukun her alanında hizmet sunmaktadır. Özellikle ticaret hukuku ve yabancı sermaye alanlarında geniş deneyimi olan Büromuz, Amerikan, İngiliz, Alman ve Fransız müvekkiller başta olmak üzere, Türkiye’de yatırım yapan ve/veya faaliyette bulunan yabancı şirketlerle çalışmaktadır.

Amacımız, yerli ve yabancı müvekkillerimizin yurtiçinde ve yurtdışında çıkarlarını korumak, ihtiyaçlarına en uygun çözümleri üretmektir.

Büromuz, kurucu ortaklarından Prof. Dr. Reha Poroy’un 2009 yılı sonunda vefatı sonrasında müvekkillerine Özülkü Ortak Avukatlık Bürosu ismi ile hizmet vermeye devam etmektedir.

Özülkü Ortak Avukatlık Bürosu, 80 ülkede üye avukatlık büroları bulunan ve böylece dünyanın her köşesinde müvekkillerine hizmet verebilme imkânına sahip olan International Lawyers Group (ILG) münhasır Türk üyesidir.